ЖОО аралық пәндік олимпиаданы өткізу туралы есеп

18.02.2022 ж. Азаматтық авиация академиясында физика, математика және АКТ бойынша "ТМД халық шығармашылығы және мәдени мұрасы" атты ЖОО аралық студенттік пәндік Олимпиада өткізілді. Олимпиада жыл сайын өткізіліп тұрады.

Олимпиаданың мақсаты мен міндеті: оқушыларды бос уақытты тиімді өткізуге тарту, оқушылардың оқу мотивациясын дамыту үшін жағдай жасау; білімді кеңейту үшін жағдай жасау; нақты ғылымдарды игеруге айқын қабілеті бар студенттерді анықтау; студенттердің өзін-өзі дамытуын ынталандыру.

Онлайн-олимпиадаға Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, Сәтпаев атындағы ҚазҰТЗУ, Асфандияров атындағы ҚазҰМУ, Абай атындағы ҚазҰПУ оқу орындарынан студенттер қатысты.  Қатысушылардың жалпы саны - 90 (АГА – 62 студент, Асфандияров атындағы ҚазҰМУ-12, Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ - 3 студент, Сәтпаев атындағы ҚазҰТЗУ-3 студент, Абай атындағы ҚазҰПУ – 6 студент).

Олимпиаданы аша отырып, құттықтау сөздер Академияның ғылым жөніндегі проректоры Қ.Т. Көшековке, АЖД  директоры А. С. Шанлаяковқа, "Жалпы ғылыми пәндер" кафедрасының меңгерушісі А. К. Сейдилдаева және "Жалпы ғылыми пәндер" кафедрасының қауымдастырылған профессоры Н.З.Сакипов мырзаға берілді.

Олимпиада барысында олимпиаданы өткізу туралы ережелер оқылды. Олимпиада жеңімпаздары 1, 2, 3 дәрежелі дипломдармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталды, сондай-ақ олардың жетекшілеріне студентті дайындағаны үшін алғыс хаттар табыс етілді. Белсенді қатысқаны үшін студенттерге АА академиясының логотипі бар футболка мен қалпақ, флешка, блокнот және қалам берілді. Олимпиада қорытындысы бойынша келесі нәтижелер болды:

Математика  пәні бойынша:

I – орын: