Азаматтық авиация академиясының "Авиациялық тасымалдауды ұйымдастыру және логистика" кафедрасының қауымдастырылған профессоры Айнұр Жәдігерқызы Әбжапбарова "Болашақ 500 ғалым" бағдарламасы бойынша "Көлік, көлік техникасы және технологиялар. Логистика "ұлттық зерттеу университетінде, Санкт-Петербург экономика және менеджмент мектебінде. Ғылыми жетекші РФ еңбек сіңірген ғылым қайраткері, профессор Лукинский - Логистика және жеткізу тізбектерін басқару департаментінің басшысы Валерий Сергеевич. В.С.Лукинский 16-дан астам оқулықтың, 83 ғылыми жарияланымның авторы, 50-ден астам ҒЗЖ жетекшісі. А.Ж. Әбжапбарованың «Жүктерді жеткізудің көліктік-технологиялық жүйелерінің логистикалық инфрақұрылымын стратегиялық басқару» атты ғылыми зерттеу тақырыбы.
А.Ж. Әбжапбарованың жаңа білімі, ғылыми нәтижелері, ғылыми тағылымдама кезінде алған жаңа ғылыми тәжірибесі Азаматтық авиация академиясының студенттері мен магистранттарының оқу сапасын арттыруға мүмкіндік береді.