📢 Азаматтық авиация академиясының ректоры Шығыс Қазақстан облысының басшысымен кездесті 🚁

Шығыс Қазақстан облысының басшысы Ермек Көшербаевтың Азаматтық авиация академиясының ректоры Бекен Сейдахметовпен және ұшқыштар кафедрасының меңгерушісі Ербол Оспановпен кездесуі өңірдегі шағын авиацияның дамуына байланысты өзекті мәселелерді талқылауда өтті.

Шығыс Қазақстанға шағын авиацияны дамытуда жаңа серпін қажет, бұл өңірдің туристік әлеуетін едәуір арттыруға және төтенше жағдайларға дайындықты жақсартуға мүмкіндік береді. Қазіргі уақытта осы салада кадрлардың айтарлықтай тапшылығы бар-қажеттілік бүкіл ел бойынша шамамен 1600 маманды құрайды.

ҰБТ Академия ректоры жоғары оқу конкурсын атап өтті — бір орынға 10 адам. Бұл болашақ ұшқыштарға қойылатын жоғары талаптарға, соның ішінде стресске төзімділікке, реакция жылдамдығына және жалпы эрудицияға байланысты. Ермек Көшербаев Зайсандағы әуежайды қайта құру және Катонқарағайдағы әуе айлағын салу жоспарлары туралы да айтты.

Бекен Сейдахметов академияның оқытушылар құрамы мен оқу бағдарламаларын қамтамасыз етуге дайындығын атап өтіп, өңірде шағын авиация колледжін ашуды ұсынды. Бұл теориялық оқытуды жергілікті тәжірибемен үйлестіруге мүмкіндік береді.

Ербол Оспанов, айтпақшы, Шығыс Қазақстаннан шыққан, ұшқыштарды даярлау үшін өңірдің жоғары әлеуетін растады. Облыс әкімі бұл жобаны жүзеге асыруға қызығушылық білдірді.

Сонымен қатар, академия ректоры Ngap ICAO бағдарламасына сілтеме жасай отырып, Шығыс Қазақстан облысының студенттеріне өңірлік гранттар бөлуді және жас авиаторлар мектебін ашуды ұсынды. Биыл академия ШҚО-дан 15 адам шығарады, оның 10-ы өңірде жұмысқа орналастырылған.

Ермек Көшербаев авиация экономиканың жай-күйінің көрінісі болып табылатынын атап өтіп, осы бағыттағы жұмысты жалғастырудың маңыздылығын атап өтті.

Сапар аясында ШҚО әкімі аппаратының "ШҚО Авиациялық бөлімшесі" КМҚК авиакәсіпорынымен кездесу өткізілді:

бұл процесте кадр тапшылығы талқыланды. Делегаттар теориялық оқытуды жұмыс орындарындағы практикалық дайындықпен үйлестіретін қос тарапты оқытудың мүмкіндіктері туралы айтты.