Ғылыми кеңес отырысында дипломдық жобалар талқыланды

Азаматтық авиация академиясы Ғылыми кеңесінің соңғы отырысында бакалаврлар мен магистрлердің дипломдық жобаларын қорғау бойынша есептер тыңдалды, жас мамандарды даярлау бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар айтылды. Олардың қатарында пайдалану кәсіпорындарымен тығыз байланысты күшейту, ғылыми зерттеулердің нәтижелерін практикада енгізу үшін жағдайлар мен мүмкіндіктер жасау қажет. Жобалардың практикалық маңыздылығын арттыру үшін тақырыптарды жұмыс берушілермен бірлесіп әзірлеу ұсынылады. Әуе көлігі бөлігінде көлік-коммуникация кешенін дамытуға байланысты магистрлік диссертациялар тақырыптарының түрлерін көбейту қажеттілігі туралы айтылды.

Сондай-ақ, ғылыми кеңесте академия студенттерінің қанағаттанушылығын зерттеу мақсатында жүргізілген әлеуметтік сауалнаманың нәтижелері ұсынылды. Егер Академияға түсу себептері туралы айтатын болсақ, онда бірінші орында білім беру бағдарламасына қызығушылық (53,50%), екінші орында "оқуды аяқтағаннан кейін жақсы жұмыс табу мүмкіндігі" (28,66%) жауабы тұр, ал ЖОО таңдаудың үшінші себебі достар мен жақындардың ұсынысы (10,19%) болып табылады. "Сіз студенттік өмірге қанағаттанасыз ба?" басым көпшілігі, шамамен 70%, студенттік өмірге қанағаттанғанын атап өтті. Теориялық дайындық деңгейі жоғары деңгейде 29,30%, орташа деңгейде - 51,59% деп атап өтті.