Парасаттылық сағаты шеңберіндегі бірыңғай кездесу 12.09.2023 ж.

Жастар мен ПОҚ арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру жөніндегі 2023-2024 жылдарға арналған кешенді іс – шаралар жоспарының тиісті тармағын орындау үшін «Азаматтық авиация академиясы» АҚ (бұдан әрі-Академия) 2023 жылғы 12 қыркүйекте Академияның комплаенс-офицері Тәрбие және әлеуметтік жұмыс департаментімен бірлесіп парасаттылық пен Академиялық адалдық мәселелеріне арналған бірыңғай кездесу өткізді.
Дәстүр бойынша, жаңа оқу жылының басында өткізілетін «Парасаттылық сағаты» акциясының өзіндік ерекшеліктері бар. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Youtube арнасында, аумақтық департамент пен "JETISY - ADALDYQ ALAŃY" жобалық кеңсесінің әлеуметтік желілеріндегі беттерінде жарияланған бейне-дәрістер қоғамның кең қолдауына ие болды.
Бейне-дәрісті трансляциялау Академияның студенттік және әкімшілік активтері арасында парасаттылық жүйесін қалыптастырудың жаңа тетігі болды, жұртшылық пен жастарға терең білімнің ғана емес, сонымен қатар ұлы тұлғалардың еңбектерінің объективі арқылы адалдық пен парасаттылық ретінде адами құндылықтардың маңыздылығын сіңіру бойынша қолдау алынды. Ұлы ойшылдардың еңбектерін кеңінен насихаттау-саналы ұрпақты тәрбиелеудің жарқын мысалы.
«Парасаттылық сағаты» акциясының негізгі мақсаты-өскелең ұрпақтың бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру және аса маңызды адамгершілік құндылықтарды: адалдықты, әділдікті, әдептілік пен сенімділікті ояту, академия студенттерінің ой-өрісін кеңейту, тілдерді, өз елінің тарихын үйренуге деген қызығушылықты ояту.
Өскелең ұрпақтың бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру және аса маңызды адамгершілік құндылықтарды сіңіру маңызды бағыт болып табылатыны сөзсіз.
«Парасаттылық сағатына» арналған іс-шарада арнайы әзірленген бейнероликтер көрсетілді, адалдық пен парасаттылық құндылықтары, сыбайлас жемқорлықтың теріс салдары және еліміздің жетістіктері туралы түсіндіру жұмыстары жүргізілді.
Сонымен қатар, студенттік активке жұмысы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың алдын алуға бағытталған ішкі нормативтік құжаттардың болуы туралы ақпарат жеткізілді. Комплаенс-офицердің негізгі мақсаттары мен міндеттері туралы ақпарат ұсынылған.
Іс-шара қазіргі жастарға тек білім ғана емес, жалпы адамзаттық құндылықтарды игеруге көмектесетіні сөзсіз. «Парасаттылық сағаты» барлық курстар мен білім беру бағдарламаларының бағыты бойынша ұйымдастырылды. Жоғарыда аталған іс-шараға Академияның 400-ден астам студенті қатысты.